Ráček poustevníček (Úvod)

20. června 2018 v 22:30 | Zvířomilka |  Ráček poustevníček
Toto malé a pozoruhodné zvířátko bylo velkou věcí asi před třemi lety, kdy v USA dorazilo do různých zverimexů a postupně se tento trend rozšiřoval i dále do světa. Celkově to bylo doporučováno jako zvířátko vhodné pro děti, protože údajně nemá příliš velké nároky na péči. Dá se na Youtube dohledat mnoho videí, kde je lidé ukazují v malých teráriích či dokonce v akváriích, s malou vrstvou písku, barevnými ulitami a různými blbůstkami, které spolu s ráčky zaplavily obchody a jsou skutečně přesvědčeni, že se o svého poustevníčka dobře starají.
Bohužel i bohudík, ráčky už ve zverimexech příliš často nenajdeme - Bohužel proto, protože ráčci za lidskou hloupost platili cenou nejvyšší a tou je smrt. A bohudík, protože kdo by si chtěl kupovat zvířátka, která hned umřou?

A jak jsem se ke svému ráčkovi dostala já? Byla jsem akorát v Praze na jedné z mých prvních teráristických akcí, když jsem narazila na inzerát, že rodinka daruje ráčka poustevnička - nenáročné zvířátko - s vybavením kvůli malému dítěti, které ho nechce nechat na pokoji. Už předtím jsem si načetla velkou kopu článků a rad, tudíž jsem věděla do čeho bych šla a na inzerát jsem zareagovala. Paní mě druhý den kontaktovala a do telefonu mi začala vykládat, jak mu stačí dát jenom trávu a je spokojený, na což jsem ji odpověděla, že potřebuje i živočišnou složku, nějaké ovoce... Do teď si pamatuji na její odpověď "Takže vy mi říkáte, že ho týráme?" Co na to má člověk říct. To samé odpoledne mi ho s rodinkou dovezla (paní mi pak za dva měsíce napsala, jak se mu daří, takže ji určitě na ráčkovi alespoň trochu záleželo).
Abych byla upřímná, moc nadšená jsem z toho nebyla. Přivezla mi ho v plastovém boxu bez víka (proto na něj dítě mohlo), se suchým lignocelem, který na výšku měl asi tři centimetry, s jednou dekorační keramickou hradbou, co mu zřejmě vyrobilo jiné její dítě a s talířkem na kterém byla opravdu položená čerstvě utržená a umytá tráva. Když to teď sepisuji, musím se u toho zasmát. A právě tato zkušenost mě přivádí i k tomu, proč chci tyto články psát. Protože nevědomost ubližuje, stejně jako nepromyšlené nákupy zvířat.

Ale aby to bylo také o nějakých podstatných informacích, které vám snad pomohou se rozhodnout, zda si takové zvířátko pořídit či nikoliv - dále najdete odkazy na jiné články mnou psané, které vás odkáží na konkrétní věci - základní informace, ubikaci, krmení...

Základní informace

Ubikace

Krmení


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama